İNSAN KAYNAKLARI

STARAX’ DA İNSAN KAYNAKLARI

Çalışanlarımızın güvenli bir işyerinde çalışabilmesi için uyumlu bir iş ortamı yaratılabilmesi, verimli ve üretken olabilmesi için motivasyonunun ileri düzeye çıkarılması, çalışan odaklı eğitim yaklaşımıyla kişisel gelişim sağlanması insan kaynakları politikamızın temelini oluşturmaktadır.

STARAX ailesini oluşturan çalışanlarımıza eşit fırsat verilmesi, ayrımcılık yapılmaması, yasalara ve ahlâka uygun davranılması ve kişiliğe saygı gösterilmesi şirket politikamızın en önde gelen ilkeleridir.

STARAX İnsan Kaynakları olarak çalışanların seçiminde, işe yerleştirilmesinde, ücretlendirilmesinde, eğitiminde, istihdam şekil ve şartlarının belirlenmesinde adil, profesyonel ve istikrarlı politikalar uygulanmaktadır.

İnsan Kaynakları vizyonumuz; değişime, yeni fikirlere, üretkenliğe, zihinsel çaba göstermeye insanları teşvik etmek, her kademedeki çalışanların fikirlerinden şirketin geleceği, işin kalitesi, verimliliğin artırılması, yeni ürün ve projeler oluşturulması açısından faydalanmak ve başarılı bulunan yenilik ve projeleri ödüllendirmektir.

STARAX’ DA EĞİTİM VE GELİŞİM

STARAX ailesi olarak yapılan işlerde verimliliği arttırıcı bir faktör olarak eğitimin, her kademedeki personel için gerekli ve yararlı olduğuna inanılır.

Çalışanlarımız bizim için yalnızca bir üretim faktörü değil, STARAX ailesinin bir ferdidir. Bu nedenle, eğitimlerle çalışanlarımızın sürekli kişisel gelişimi sağlanmaktadır.

 

STARAX SOSYAL HAKLAR

YEMEK ve KAFTERYA HİZMETLERİ

Tüm çalışanlarımıza yemekhane hizmeti sunulmaktadır. Kafeterya bölümümüzde Çay hizmeti, TV, tavla ve masa tenisi vb. aktiviteler sağlanmaktadır.

ULAŞIM

Çalışanlarımızın işyerine geliş-gidişleri servis organizasyonu ile sağlanmaktadır

ÇALIŞMA SAATLERİ

STARAX çalışanları için çalışma saatleri; Hafta içi 5 gün, 08:00-18:00 saatleri arasındadır. Üretim bölümlerimizde İş Kanunu hükümlerine uygun olarak vardiyalı çalışmalar yapılmaktadır. STARAX yönetimince belirlenen vardiya ve saatleri çalışanlarımıza düzenli olarak bildirilmektedir.

Üretim bölümlerinin tamamında vardiya sistemi uygulanmamakta olup uygulama yapılan bölümlerimizde;

  1. Vardiya : 08:00 – 18: 00
  2. Vardiya : 22:00 – 08:00 olarak belirlenmiş olup İş kanunu çalışma koşullarına riayet edilmektedir.

İŞ SAĞLIĞI

İşyerinde yaşayabilecekleri günlük sağlık sorunları için İşyeri Hekimi hizmeti sunulmaktadır. Anlaşmalı bulunduğumuz Özel Hastanelerde daha uygun şartlarda hizmet alabilmeleri sağlanmaktadır.

RAHAT GİYİM TARZ

Üretim bölümlerimizde mavi yakalı çalışanlarımıza İş Sağlığı ve İş Güvenliği kurallarına uygun iş kıyafetleri verilmekte olup gri ve beyaz yakalı çalışanlarımıza şık, rahat ve profesyonel çalışma ortamı sağlanmaktadır.

EVLİLİK YARDIMI

STARAX çalışanları evlendiği takdirde şirketimizden evlilik yardımı almaya hak kazanmaktadır.

DOĞUM YARDIMI

STARAX çalışanları yeni doğan bebeğe sahip olduklarında ya da evlat edindiklerinde şirketimizden doğum yardımı almaya hak kazanmaktadır.

ASKERLİK YARDIMI

Muvazzaf askerlik nedeniyle silah altına giren STARAX çalışanı şirketimizden askerlik yardımı almaya hak kazanmaktadır.

Adınız Soyadınız*

Doğum Tarihi*
Doğum Yeri*

T.C Kimlik No*

Cinsiyet*
Medeni Hal*
Ehliyet (Tarih ve Sınıf)*

Askerlik Durumu*
Ev Adresi*

Telefon Numarası

Cep Telefonu*

E-mail Adresi*

Kan Grubunuz

Öğrenim Durumu ve Mesleki Bilgiler

Öğrenim durumunuz
En son bitirdiğiniz okulun adı

Mesleğiniz

Bildiğiniz yabancı dil

Çalışmak istediğiniz bölüm

Başlayabileceğiniz tarih

İş Deneyimleriniz

En son işyerinin adı

Göreviniz

Brüt Ücret

Çalışma Dönemi

Ayrılış Nedeni

Hakkınızda Bilgi Alabileceğimiz Kişiler

Adı ve Soyadı

Adresi

Telefonu

Görevi